اخبار و مقالات, آموزش

همه چیز در مورد سیم قلع کش

همه چیز در مورد سیم قلع کش

سیم قلع کش چیست؟

سیم قلع کش رشته های سیم مسی به هم بافته شده ای است که با پودر و یا فلاکس مخصوص آغشته شده است. این سیم، قلع های اضافه روی برد را تمیز می‌کند. روش استفاده از این ابزار به این گونه است که ابتدا سیم قلع‌کش را روی قسمتی از برد که می‌خواهیم قلع آن برداشته شود قرار می‌دهیم، سپس هویه را روی سیم قلع‌کش گذاشته تا قلع ذوب شده و جذب آن شود. در انتهای کار آن قسمت از سیم قلع‌کش که به خود قلع جذب کرده را با سیم چین قطع کنید. برای کار در دفعات بعدی  از ادامه سیم که استفاده نشده است و قابلیت جذب قلع دارد، استفاده نمایید؛ پس سیم قلع‌کش ها ابزار هایی مصرفی هستند.

سیم قلع کش گات مدل goot CP-30Y

انواع سیم قلع کش:

سیم قلع کش ها در عرض های مختلفی تولید میشوند که با توجه به ظرافت کار باید سیم قلع کش متناسب با مصرف تان را انتخاب نمایید.

انواع سیم قلع کش عصرتولز

همچنین این ابزار در بسته بندی ها و متراژ های مختلف در بازار یافت می شوند که میتوان با توجه به مصرف و سهولت در کار آن ها را تهیه نمود.

1

موارد مصرف سیم قلع‌کش:

از سیم قلع‌کش برای تمیز کردن انواع برد استفاده می‌شود. بیشتر استفاده از این ابزار برای بردهای ظریف و دارای قطعات SMD می ‌باشد.

چگونه سیم قلع کش خوب تهیه کنیم؟

نکته اول در مورد خرید سیم قلع‌کش این است که ابتدا رشته های سیم مسی آن را بررسی کنیم.

رشته های سیم قلع‌کش بهتر است دارای ویژگی های زیر باشد:

  • تعداد رشته ها بیشتر
  • رنگ سیم براق تر
  • دارای بافت منظم تر

 

نکته بعد پودر یا فلاکسی است که در سیم استفاده شده است. هنگام خرید، رشته های سیم را کمی در دست تکان دهید تا مشاهده کنید اصلا پودر یا فلاکس در سیم قلع‌کش استفاده شده است یا خیر. در مورد کیفیت فلاکس استفاده شده در سیم قلع‌کش هم باید از اعتماد به برند کالا یا تایید فروشنده استفاده کنید و یا از مشورت با سایر تعمیرکارها بهره ببرید.

و نکته آخر این که همیشه سیم قلع‌کشی را تهیه کنید که دارای بسته بندی بدون تماس با هوا باشد. دلیل این موضوع این است که این ابزار در تماس با رطوبت هوا اکسید شده و کیفیت آن از دست میرود.

نکات استفاده از سیم قلع کش:

  • برای جلو گیری از اکسید شدن سیم قلع‌کش، همیشه آن را داخل یک نایلون و یا بسته به دور از رطوبت هوا نگهداری کنید.

  • با توجه به میزان مصرف، خریدتان به اندازه ای باشد که سیم قلع‌کش زمان زیادی روی میز کارتان نماند و زود تمام شود.

  • جدا از این که از سیم قلع‌کش با کیفیت استفاده می‌کنید باید هویه شما کاملا گرم باشد تا قلع کاملا ذوب شود، زیرا اگر قلع در حالت نیم جامد باشد ممکن است به برد آسیب برسانید.

برای خرید انواع سیم قلع‌کش با بهترین قیمت و تنوع همراه با مشخصات جامع و کامل در فروشگاه اینترنتی عصرتولز بر روی لینک سیم قلع‌کش کلیک نمایید.

نظرات و سوالات خود را در مورد این مقاله آموزشی با ما و سایر بازدید کنندگان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *